Pán premiér – pošlite deti pracovať!

Autor: Darius Hatok | 28.8.2015 o 7:31 | Karma článku: 9,63 | Prečítané:  1544x

Ekonomike sa darí, treba pomôcť ľuďom. Súhlasím. Pán premiér, veľmi dobre. Zvýšenie materskej dávky na 70 % naozaj poteší mamičky.

Obdobie prvých mesiacov je pre mamičky náročné nielen tým, že pomáhajú v prvých mesiacoch života malému človiečiku, ale financie tečú prúdom pri všetkom, čo treba zabezpečiť. Aj priemerné polepšenie cca 33 EUR pri tomto opatrení pomôže. ALE! Toto je opatrenie na maximálne 37 týždňov!!! Čo potom s dieťaťom?

Jasné, zvýšime príspevok na starostlivosť o dieťa z 230 na 280 EUR. Ale POZOR, POZOR! Toto nie sú financie pre mamičky. Toto je len v prípade, že sa o dieťa stará súkromné zariadenie, alebo fyzická osoba na živnosť. Takže šup s dieťaťom do súkromnej škôlky. Nevadí že zle, hlavne že od srdca pán premiér.

Aj toto si viem predstaviť, že pomôže. I keď je pre mňa ďaleko podstatnejšie, aby deti vychovávali mamičky a nie tetičky v súkromných jasliach.

A čo ďalej?

Ako pán premiér pomôžete mamičkám a rodinám ďalej? Dieťa už po troch rokoch nepotrebuje financie? Prídavok na dieťa 23,52 EUR/mesiac na dieťa je teda postačujúci? A kde je logika? Dieťa do troch rokov v súkromných jasliach podľa Vás, pán premiér, “stojí nákladovo” až do 280 EUR, ale dieťa v domácnosti “stojí” “iba” 23,53 EUR???

Pán premiér, nejako postrádam logiku pri tejto podpore, ktorou sa veľmi chválite. Alebo vedci z DDR niekde urobili chybu...

Ak by ste totiž chceli pomôcť rodinám, ktoré vychovávajú deti, tak by ste sa sústredili na to, ako im mesačne pomôcť tak, aby boli schopné zabezpečiť základné potreby a zdravý rast. Dnes sme totiž svedkami toho, že rodina pri treťom dieťati atakuje hranicu chudoby.

Viem o čom hovorím, pán premiér, pretože už nejaký ten mesiac zbierame údaje o nákladoch na rodinu cez projekt www.prebuducnost.sk a verte, pán premiér, tie mesačné náklady na dieťa nie sú 23,52 EUR! Je to násobne vyššie.

 

Upravte rodinám dane, pomôžte im so zamestnanosťou, bývaním atď. Takto to bude naozaj adresné a dlhodobé, pán premiér. 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?