Pán premiér, robíte to dobre – len ten sociálny balíček je žalostne málo

Autor: Darius Hatok | 26.5.2015 o 17:31 | Karma článku: 12,82 | Prečítané:  1137x

Tak už sme odkázaní na sociálne balíčky. Pán premiér to do roku 2015 dotiahol tak ďaleko, že treba ľuďom pomáhať sociálnymi balíčkami. Tie balíčky nebudú zvyšovať komfort ľudí, ktorým už Róbert Fico predtým pomohol – to nie.

Tá cesta k sociálnym balíčkom bola úplne opačná. Vláda Róberta Fica od roku 2006 rozbehla tak neskutočné zadlžovanie celého Slovenska, že je prirodzeným dôsledkom to, že ľudia potrebujú pomoc.

A hrdina sa našiel, Róbert Fico teda pomôže – už je bieda, už ľudia budú voliť toho záchrancu, hoďme im drobné.

 

A to, že sú to drobné už zaznelo niekoľkokrát. Pretože podstatné peniaze išli na sociálne balíčky pre oligarchov a medializovaných zakladateľov a mecenášom SMER-SD. 7 x viac dostali títo boháči, ktorí peniaze vyvážajú a užívajú mimo Slovenska, na Belizé a inde. Len v medializovaných prípadoch bolo rozdelených 1,4 mld. EUR pre oligarchov.

Pán premiér, robíte to dobre. Zaťažíte celý národ vyššími daňami, nevyplatíte firmám faktúry, ochránite Váhostav, zaplatíte mu 2 x tie isté faktúry, preplatíte jeho DPH z faktúr, ktoré nezaplatil. Necháte ľudi živoriť a potom ich idete sociálnymi balíčkami opiť.

Pán premiér, od roku 2006 ste nepredstavili žiadnu víziu ekonomického rastu krajiny. Neurčili ste strategické odvetvia, zadĺžili ste krajinu, rozdávate svojim a vaša rétorika sa obrátila na štekanie na opozíciu.

Sociálny balíček je žalostne málo.

Pán premiér, mohli ste rozdať 7 x viac, keby ste nedávali svojim mecenášom.

Poradím Vám, pán premiér, čo robiť ďalej. Zmeňte sociálne balíčky za balíčky poslednej záchrany. S fľašou vody a žrebom Loto.

Veď chlieb a hry – rozumiete.

 

PS – nie je problém, volajte, poradím.

PS2 - pozrite si aký je verejný dlh Slovenska v podieli % HDP. Od čias Mečiara bol klesajúci a od čias vlád RF I. a RF II. Stúpajúci. Dokonca zakotvil vyššie ako za Mečiara... ale o tom opäť niekedy inokedy...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?