Pán premiér zrušme peniaze – robíte to dobre

Autor: Darius Hatok | 19.5.2015 o 19:01 | Karma článku: 17,82 | Prečítané:  7764x

Ešte si pamätám „sociálne balíčky“ komunistov a ROH pred rokom ´89. Niekoľkokrát do roka výlet do tatier, tábory pre pionierov, mlieko 2,- Kčs, chlieb - 6,- Kčs, Maslo – 10 Kčs.

Dlhé roky tri základné čísla pre tých chudobnejších. Keď som chodil do obchodu, vedel som, že žuvačka Pedro bola za 1,- Kčs.

Tí, ktorí boli poslušní a nereptali mali možnosť dostať doložku a vycestovať do bývalej Juhoslácie k moru.

Všetko pod kontrolou, všetko riadené a plánované.

Zdanlivý obraz spokojnosti.

Toto sa mi nejako vynára pri čítaní médií dnešných dní.

Každý deň nová bombastická informácia o tom, čo bude zadarmo, komu dáme peniaze, čo preplatíme.

Ideme dotovať autobusy, ideme podporiť dovolenkové poukazy pre rodiny s deťmi, lacnejší plyn pre chudobné domácnosti, lacnejšia elektrina pre firmy, pol roka doplácanie na ubytovanie ľuďom, ktorí sa presťahujú za prácou a počas víkendu sa dozvieme ďalšie kúzla z klobúka, ktorý sa volá štátny rozpočet a peniaze nás všetkých.

Som ekonóm a myslel som si, že štátny rozpočet je každý rok nejaký balík peňazí. Ale mýlil som sa. A veľmi. Štátny rozpočet je veľký čarodejnícky klobúk, z ktorého pán premiér vyťahuje stále nové kúsky.

Pán premiér – robíte to dobre. Beriete ľuďom, pritlačíte ich až k zemi a potom sa pasujete do pozície záchrancu.

Ale pán premiér, poradím Vám – zrušte peniaze. Nech je všetko zadarmo. Veď už načože sú nám peniaze. Pri tejto rýchlosti Vašich návrhov rátam, že do konca roka preplatíte moje účty za pohonné hmoty, budete mi platiť splátky hypotéky – lebo šak  bývam v dome a pracujem. Budete mi kupovať potraviny – lebo šak pracujem viac ako 15 rokov. Budete mi preplácať poplatok za internet – lebo šak používam pre pracovné účely.

Sám už neviem viac vymyslieť, ale spolieham na Vás pán premier, vy už niečo vymyslíte. Škoda, že tie voľby sú už v marci 2016. To sa normálne musím triasť, aby ste to všetko stihli, pán premiér.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?