Megapodvod Róberta Fica II.

Autor: Darius Hatok | 16.4.2015 o 14:57 | Karma článku: 15,25 | Prečítané:  6526x

Megapodvod na Slovensku a Slovákoch. Nič iné ma nenapadá pri výrokoch Róberta Fica, ktorý chce odvolávať Jána Figeľa. A viete prečo ho chce odvolávať? Lebo nastavil v rezorte dopravy po rokoch vlády Vážneho a Fica konečne transpretné a nepredražené ceny, ktoré sú porovnateľné s cenami v EÚ. Figeľ šetril peniaze nás ľudí, nedal zarobiť oligarchom a mecenášom SMER-SD a preto je nutné ho odvolať,

Ale to najtrpkejšie je, že R. Fico to aj do médií prezentuje – lebo bola nízka cena pri výstavbe diaľníc.

Je to lož, pretože tekéto tender boli za Figeľa na ministerstve minimálne ďalšie 4 a žiadna zo zúčastnených firiem sa nesťažovala a nezrobila megapodvod na Slovákoch, len Váhostav pána Širokého.

Rozumiem obchodu, podnikaniu a biznisu. Sám som roky pôsobil v biznis sektore a chápem, že nie je možné žiť a fungovať, pokiaľ nevytvárate zisk.

Ale toto, čo predvádza Róber Fico s Váhostavom a Jurajom Širokým je ukážkový príklad štátneho megapodvodu.

Juraj Široký so súhlasom Róberta Fica nevyplatí subdodávateľom ani cent. Všetko zatiahne štát cez banky. Darmo sa Fico dušuje, že to nie občania, to banky. Darmo vykrikuje, že dodávatelia môžu dostať zaplatené 40, či 50 % z pohľadávok. Pravda je taká, že v celej megakauze R. Fica je jasná jedna vec – a to od začiatku – Širokého a Váhostavu sa nesmie dotknúť nikto. A to je viditeľné od začiatku celého procesu. Aj keď bude platiť štát, aj keď sa siahne na peniaze ľudí.

Už nestačí brať zo štátneho rozpočtu. Už nestačí brať z eurofondov. Už siahli páni zo Súmračnej na peniaze nás, ľudí.

Pavol Zajac (KDH) v roku 2014 upozorňoval na problem, ktoré kryje Fico a jeho vláda.

Ján Hudacký (KDH) od roku 2012 navrhoval v parlamente ochranu subdodávateľov.

SMER-SD a R. Fico nič neriešili, pretože mali pripravený megapodvod za minimálne 100.000.000 (slovom sto miliónov EUR). Váhostav totiž neplatil nielen pri výstavbe diaľníc, ale pri ďalšich zákazkach v komunále, po celom Slovensku. Premyslené a zorganizované okradnutie.

 

Róbert Fico odvolá Figeľa – viete prečo?

Lebo Figeľ zastavil ich PPP projekty na 17 mld EUR.

Lebo Figeľ konečne v rezorte urobil poriadok a zaviedol transparentné obstarávanie.

Lebo Figeľ pochopil a realizoval normálne tendre na výber dodávateľa.

Lebo Figeľ sa nenechal kúpiť oligarchami a mecenášmi ako pravdepodobne Róbert Fico.

 

A absurdné na tom celom je, že Fico operuje lacnou cenou. Čo teda? Slováci si nezaslúžia diaľnice za europske ceny? Aká lacná cena – snáď europsky porovnateľná… Obchvat Viedne je stavaný za polovičnú cenu na kilometer ako obchvat Bratislavy. Počiatek ohlásil minulý rok výstavbu za polovičnú cenu ako expertíza povedala - Fico ho neodvolal.

 

Róbert Fico je ten, kto je za posledných 10 rokov zodpovedný za všetko dianie v štáte – exekúcie na dôchodcoch, ktorí ho volia. Likvidácii strednej vrstvy, ktorá mala názor, nápady a pokrok. Nízke platy, žiadne investície na Slovensku.

Je zodpovedný za korupciu a klientelizmus, ktorý je na Slovensku.

Je preto priamo zodpovedný za megapodvod na Slovákoch s názvom Váhostav. Sám som zvedavý, akú podporu mu dá VOLič vo voľbách. Pretože pokiaľ bude mať SMER-SD po voľbách 2016 nad 30 %, tak Slováci sa nemôžu sťažovať na životnú úroveň, nízke platy, málo práce, exekúcie atď. Pretože to takto chcú.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Geológ: Ochladili Zem a vyhubili ľudí. Našu planétu čaká supererupcia

Výbuch supervulkánu by bol aj dnes katastrofický, hovorí geochronológ Martin Danišík, ktorý publikoval v prestížnom vedeckom časopise.

BLOG INEKO

Máme priveľa magistrov a inžinierov, dlho študujeme a neodmeňujeme úspech

Rozdiely vo vzdelávaní medzi Slovenskom a krajinami OECD.


Už ste čítali?